איך להתגבר על פחד קהל

איך להתגבר על פחד קהל – MyCampus

דפיקות לב מואצות, הזעה ורעד, אלו רק חלק מהתופעות שחשים אנשים הסובלים מפחד קהל. במידה שאינכם יכולים להעיד על עצמכם כ- "חיות במה" יתכן שאתם חשים מידה מסוימת של פחד קהל. הבשורה המשמחת היא שתוכלו לשלוט בפחד ולהיות אלו שמנהלים אותו, ולא להפך. 

אז איך מתמודדים עם המפלצת הגדולה שנקראת פחד במה? לפניכם טיפים שעשויים לסייע לכם:

1.יש לכם פחד קהל? אל תתנגדו לו, קבלו אותו

המחשבה על דיבור מול קהל מעוררת בכם פחד? אתם לא מאמינים שתוכלו להביא את עצמכם לידי ביטוי מול קהל? החשש העיקרי שלכם הוא לגמגם, לטעות ולא לדעת להשיב על שאלות הקהל? אל תדחיקו את החששות והפחדים, אלא קבלו אותם! בעת שאתם מכירים בפחד – מדברים אליו ואפילו משתעשעים איתו, הוא הופך אוטומטית פחות מאיים. המקום של הקבלה ("אז אני מפחד, אז מה?"), מפחית משמעותית את רמות הסטרס. נסו, זה עובד.

2.אימון מביא למצוינות

ככל הנראה, פחד קהל לא יעבור יום אחד כך סתם מעצמו. על מנת שעוצמתו תפחת, עליכם לעבוד בעיקר על עצמכם. ומה זה אומר בפועל? גם אם לא התבקשתם להעביר הרצאה גדולה לעובדי הארגון, הכניסו את עצמכם בכוח לאזור הספציפי שמעורר בכם חוסר נוחות. לדוגמא: השתתפו בדיונים וישיבות (השמיעו את קולכם!), בקשו מהבוס שלכם להעביר הרצאה/בריף לעובדי הצוות וכן הלאה. המטרה כמובן היא "להשתפשף" על "קהל ביתי", ולאפשר לכם ליצור חוויה טובה ומעצימה שתעלה את ביטחונכם.

3. השתמשו בכלים המפחיתים פחד קהל

שימוש בהומור – צחוק משחרר לחץ וחרדה, התחילו את ההרצאה בסיפור משעשע המתחבר להרצאה או קטע הומוריסטי עם ההקשר הנכון לתוכן והרשו לעצמכם לצחוק עם הקהל. מיד תרגישו טוב יותר. 

שימוש באמצעים טכניים – שימוש בסרטונים או מצגת יכול לעזור לכם להתגבר על הפחד. אמצעים אלו מאפשרים לכם לנשום עמוק אחרי שההרצאה כבר החלה, לשתות כוס מים, להיזכר בפרטים ששכחתם מהלחץ וכן הלאה. 

4.אז איזה סיפור אתם מספרים לעצמכם?

פעמים רבות, הפחד הינו תוצר של סיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו. ולמה הכוונה? יתכן שהפחד שאתם חשים – פחד קהל, נובע מהאופן בו אתם מגדירים את עצמכם למשל "אני לא יודע להרצות", "במה זה ממש לא הקטע שלי", "אני בטוח אפקשש", "ומה יקרה אם אטעה? זה יהיה סוף העולם!". בעת שתשנו את "התסריט", הלחצים והחרדות שעוטפים את כל הנושא הזה של דיבור מול קהל, יפחתו משמעותית. כשם שלא הייתם משקים ברעל צמחים (הרי הם לא יצמחו כך), אל תשקו את תודעתכם במחשבות שאינן מעצימות.

5.הרשו לעצמכם להיות פגיעים

ישנו משפט מפורסם שהמסר שלו הוא לשאוף לטוב ביותר ולצפות לגרוע ביותר. ולאן אנחנו חותרים? לפני ובזמן ההרצאה / סדנה / ישיבה, השקיעו את כל כולכם! עם זאת, הזכירו לעצמכם כי לפני שאתם דוברים / מרצים, אתם בני אדם. כבני אדם מותר לכם לטעות – זה אנושי וזה בסדר! הרשו לעצמכם להיות פגיעים, לחבק את הטעויות שלכם ולהגיב אליהן (ובעיקר אליכם) בחמלה.

ב-My Campus אנו ניתן לכם את כל הרוגע ונדאג לכל הפרטים ככה שאתם תהיו שלווים ורגועים ותוכלו להתרכז אך ורק בתוכן ובקהל שלכם. אנו נדאג לכל פרט ופרט החל מאולם הרצאות, חדר לישיבות או אולם כנסים ועד כיבוד, חנייה, עטים, שירותי הרשמה, אביזרים טכניים וסיוע טכני. למידע נוסף ושריון תאריך לחלל המועדף עליכם.

לצפייה במגוון האולמות והכיתות לחצו כאן

להזמנות ופרטים נוספים

אנו פה כדי לתת לך את כל המעטפת הנדרשת להצלחת העסק שלך.


  יש לרדת בתחנה בגשר מול קניון איילון ברמת גן ולרדת במדרגות הצמודות לתחנה.
  משם ממשיכים לאורך הרחוב. המתחמים יהיו משמאלכם.

   

  קווי דן

  22,7,52,33,42,142,40 

  למגיעים מצפון

  עולים על רכבת לכיוון תל אביב, יורדים בתחנת האוניברסיטה ומחליפים לרכבת שמגיעה לתחנת "רמת החייל – בני ברק".

  למגיעים מדרום

  באפשרותכם לעלות על רכבת ישירה ולרדת בתחנת "רמת החייל – בני ברק" או לרדת בתחנת האוניברסיטה בתל אביב ולהחליף.

  *יש להתעדכן בזמנים באתר רכבת ישראל 

  לרשותכם עומדים חניונים חינמיים ובתשלום מוזל עם מאות מקומות חנייה. החניה נמצאת בלח"י 28, לח"י 33 ובחניית תחנת הרכבת ומתחם הדיזיין סנטר. תוכלו לראות את מגוון האפשרויות במפה המצורפת. 

  הצהרת נגישות

  חברתנו שואפת לספק חווית שימוש מרבית לכלל הציבור לרבות ציבור בעלי המוגבלויות. השקענו מאמצים רבים במטרה לאפשר, להקל ולייעל את השימוש באתר בדגש על צרכי ציבור זה. אתר זה עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013 .התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0  הבינלאומי.

  הסדרי הנגישות של המתחמים:

  • מעלית בכל המתחמים
  • הכניסה למעלית במתחם 21 מחייבת לעבור בדרך משופעת 
  • ישנו דלפק נגיש בשני המתחמים
  • חניית נכים אחת במתחם 21, במתחם 31 אין חניות פרטיות אך יש חניות נכים ציבוריות בחניון הסמוך לבניין. 
  • רוחב הדלתות בכל המתחמים מתאים למעבר של כיסא גלגלים
  • שירותי נכים בכל המתחמים: במתחם 21 שירותי הנכים הם בתוך המתחם, במתחם 31 שירותי הנכים הם ציבורים  
  • לולאת השראה ניידת במתחם 21 
  • בחלק מהאולמות ישנה במה למרצה/מנחה. יש לידע אותנו במידה ונדרש אולם/חדר ללא במה
  • קיים שילוט נגיש לתאי בתי השימוש
  • עמדת שירות נגישה בכל המתחמים 
  • דרכי התקשרות חלופיים לטלפון: ווטס אפ 0552751551 או מייל office@mycampus.co.il 
  • MY קמפוס אינה מספקת את שירותי התוכן של ההרצאות ועל כן במידה ונדרשים אמצעים להנגשת חומרי ההרצאה יש לפנות לגורם המארגן. 
  • בכל מקרה של קושי בהנגשה, הערה או הארה ניתן לפנות אלינו ואנו נסייע כמיטב יכולתנו. 

   

  מייל ליצירת קשר: office@mycampus.co.il

  טלפון: 03-5661166